Pěstování botanických clematisů – plaménků
Asi z 230 druhů „botanických“ plaménků dostalo se jich do zahrad jen poměrné málo. Tato nejpopulárnéjší liana se pěstuje hlavně …
Asi z 230 druhů „botanických“ plaménků dostalo se jich do zahrad jen poměrné málo. Tato nejpopulárnéjší liana se pěstuje hlavně …
Rod Clematis L. (plamének) zahrnuje asi 230 druhů, jež rostou planě v mírném pásmu obou polokoulí. Patří do čeledi Ranunculaceae. …
Latinský název Lonicera – zimolez je k poctě frankfurtského lékaře a botanika Adama Lonicera (1528-1586). Rod Lonicera je rozšířen v …
Další lianovitou rostlinou na jaře kvetoucí je Akebia. Pochází z východní Asie, zejména z Japonska, a také její jméno je …
Jasmín – správně řečeno pravý jasmín má jméno z arabského označení. Četné druhy, které pocházejí z tropů a subtropů, vydrží v …
Wistaria je pnoucí dřevina nazvaná podle anatoma Caspara Wistara. Někdy se ale uvádí jméno podle výslovnosti, Wisteria. V cenících bývá …
Nejsprávnější doba sázení popínavých růží je podzim. Ještě do zámrzu totiž vytvoří nové vlásečnicavé kořeny. Jen ve výjimečných případech sázíme …
Dost často při výsadbě popínavých rostlin ke zdi stavby uslyšíte námitky, že pnoucí rostliny svými přísavnými kořeny poškozují zdivo. Přísavné …
Dosti opomíjené jsou u nás popínavé letničky, a mezi ně patří i Lathyrus odoratus – hrachor vonný – který se pěstuje …
Některé popínavé rostliny jsou v Čechách málo známé, a využívané. Jednou z nich je Celastrus – Zimokeř. Český název škrtič …
Obvyklé označení této popínavé rostliny – psí víno, je botanicky trochu nepřesné. Ve skutečnosti výraz psí víno označuje obecně loubinec, …
Mezi malé množství popínavých rostlin, která je užitečná produkcí plodů a zároveň o okrasná – jako popínavá rostlina – patří …
Břečťan – Hedera je stále zelená pnoucí liana, původem z Evropy. Břečťan nemá mnoho druhů. Nejrozšířenější je Břečtan obecný – Hedera …